Majstrovstvá Európy v Bratislave – ERSO SHOW CONTEST 2018

Majstrovstvá Európy v show disciplíne v športe rope skipping pod názvom ERSO SHOW CONTEST 2018 sa konali na Slovensku! Organizátorom nebol nikto iný, ako Slovenská rope skippingová asociácia.

ERSO SHOW CONTEST 2018

Podujatie prilákal rope skipping súťažiacich ako aj priaznivcov skákania cez švihadlo z rôznych kútov Európy. Zúčastnili sa skipperi z týchto krajín: Švédsko, Dánsko, Fínsko, Estónsko, Belgicko, Švajčiarsko, Nemecko, Rakúsko, Maďarsko a Česká republika.

Krátky zostrih súťažných vystúpení súťažiacich si môžete pozrieť tu: https://www.youtube.com/watch?time_continue=78&v=OCWXzFAeFdU .

Rope skipping show

Každé dva roky sa organizuje európska súťaž v show disciplíne, čím sa šport rope skipping stáva zaujímavejším pre verejnosť. Tieto majstrovstvá európy putujú po Európe a každé dva roky sa odsúhlasuje krajina, ktorá bude organizátorom.

Ide o veľkolepú a zaujímavú súťaž, kde sa nesúťaží v rýchlostných disciplínach, ale ktorý team má najlepšie vystúpenie so švihadlami a show na pódiu. Choreografia skákania cez švihadlo nesmie byť dlhšia ako 4 minúty a team sa môže skladať zo 4-6 skipperov.

Je nám veľkým potešením a cťou, že sme takéto veľké a významné podujatie v našom športe mohli organizovať v našej krajine.

európska sutaz skakanie cez svihadlo